ТРК «Оріон» – одна з перших недержавних телекомпаній України. Заснована в 1992 році. Телекомпанія є невід’ємною частиною інформаційного холдингу «Оріон-медіа», до якого увійшли «Видавничий дім «Губернія», «Харківський прес-клуб» та «Європейська школа журналістики». Діяльність телекомпанії невід’ємно пов’язана з Харковом, його історією та сучасністю. Школу «Оріону» пройшли відомі ведучі й тележурналісти, які стали обличчям багатьох центральних телеканалів України.

Сьогодні ТРК «Оріон» – одна з найбільших виробничих телекомпаній у Східній Україні. У власному розпорядженні компанії телепередавальна вежа, телевізійна студія та професійна телевізійна техніка, що дозволяє забезпечувати безперебійне та якісне виробництво телепродукту. Програми виходять на харківських ефірних телеканалах «Фора», «ОТБ», «Фаворит», кабельному «Тріолан», телекомпаніях в районах Харківської області. В різний час окремі телепроекти виходили в ефірі центральних телеканалів « Перший національний», «Ера», «Тоніс», «Рада».

ТРК «Оріон» – це студія з виробництва телевізійних програм, документальних фільмів, телевізійних роликів та кліпів. Тут працює молодий творчий колектив креативних людей, якому під силу вирішити завдання будь-якої складності.

Працівники телекомпанії – це, переважно, випускники факультетів журналістики провідних вузів України: Київського Національного університету ім. Тараса Шевченка, Львівського національного університету ім. Івана Франка, профільних спеціальностей Харківського національного університету ім. Василя Каразіна, Харківського національної академії культури, Харківського національного педагогічного університету імені Григорія Сковороди, Харківського національного університету мистецтв ім. Івана Котляревського. Серед новобранців телевізійного цеху також працівники, які закінчили інтенсивні курси Бі-Бі-Сі, Інтернюз, Європейської школи журналістики та інших провідних інституцій.

Журналісти, оператори та режисери телекомпанії неодноразово перемагали на українських та міжнародних телевізійних конкурсах. У «портфелі» «Оріону» чимало громадських та державних нагород. У колективі компанії працюють Заслужені журналісти України, господарі нагород Національної спілки журналістів України та інших українських та міжнародних організацій. Серед найпрестижніших – звання «Журналіст року», «Золотий мікрофон», «Золоте перо української журналістики».

Продакшен студія ТРК «Оріон» на сьогодні продукує близько десяти телепрограм, різноманітних за жанрами та стилістикою, які розраховані на різні вікові та соціальні типи аудиторії.

Серед найбільш рейтингових програм харківського телебачення – передачі виробництва ТРК «Оріон»: «Вечірня кава», «НТС. Наука. Технології. Суспільство», «Село та люди», «У колі друзів» («В гостях у Забодайка»), «Соціальне перехрестя». Кожна з них виходить відразу на кількох регіональних каналах, що значно розширює глядацьку аудиторію.

Редакція телекомпанії регулярно запрошує до студійних розмов лідерів громадської думки, успішних бізнесменів, активістів правозахисних організацій, науковців, діячів культури, освіти, спорту, готує сюжети на найбільш актуальні для суспільства теми, що сприяє популярності передач ТРК «Оріон» серед телеглядачів.

У творчому телевізійному пакеті на поточний рік нові проекти, що забезпечать розширення масової аудиторії телекомпанії. Серед них розважальні, науково-популярні та публіцистичні програми. Харківська аудиторія побачить їх вже найближчим часом. Розшириться і сфера поширення телепередач.

Телекомпанія «Оріон» всіляко сповідує і сприяє поширенню принципів незалежної журналістики, соціальної відповідальності перед суспільством та позбавлена впливу політичних чи державних інституцій.